Zadzwoń do nas

+48 519 181 373
+48 510 229 168

Mediacja jako sposób skutecznego rozwodu.

Blog

Mediacja to sposób na szybsze rozwiązanie konfliktów związanych z rozwodem. Celem tego procesu jest osiągnięcie porozumienia, które zadowoli obie strony. W ramach mediacji można ustalić, na przykład, jak będzie wyglądała opieka nad dzieckiem, podział majątku, czy wysokość alimentów. To wszystko odbywa się podczas kilku spotkań, które mogą mieć miejsce także online, i może zakończyć się porozumieniem, które przyśpiesza cały proces rozwodowy – zamiast trzech lat, może trwać tylko 30 dni.

W trakcie mediacji obie strony prezentują swoje oczekiwania i są gotowe do kompromisów. To pozwala na szczegółowe ustalenia, które są trudne do osiągnięcia w normalnym postępowaniu sądowym, takie jak zgoda na wydanie paszportu dziecku czy ustalenie zasad jego wyjazdów za granicę. Dodatkowo, porozumienie mediacyjne pozwala uniknąć sytuacji, w której sąd ogranicza prawa jednego z rodziców, co może zdarzyć się przy tradycyjnym rozwodzie.

Mediacja gwarantuje mniej stresujący proces dla obu stron i dzieci, a także pozwala zachować większą prywatność.
Mediację można rozpocząć jeszcze przed rozpoczęciem postępowania sądowego lub w jego trakcie, a sąd może nawet skierować strony do tego rodzaju rozwiązania.

Umów się już dziś na konsultację i poznaj swoje prawa!

Konsultacja rozwodowa
Share this

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *